19 Ocak 2012 Perşembe

Karaman'ın Oyunu


Karışık duygular yaşıyorum dostlar.

Bahar dönemi yüksek lisans için başvurmaya başladım. İlk durağım Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi oldu. Malum artık Türkçe Eğitimi çok açılmıyor, açılan da bahar yarıyılında açmıyor. Ya da saçma sapan şartlar istiyor. Bu bana en uygunu idi. Karabük ve Çanakkale'de de var ama dil şartı var. Salı gönderdim başvurumu, Perşembe ulaşır denmesine rağmen Çarşamba günü ellerine ulaşmış. Nasıl? Hem Türk Dilin hem de Edebiyata olmak üzere iki dilekçe yazmıştım, yutmamışlar. :D Karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu misali, benden uyanık çıktılar. :D Ne yapayım zaten 10 kişi alıyorlar. Telefon açtılar, "Ben de artık edebiyat kalsın." dedim mecburen. Önümüzdeki iki üç gün içerisinde açıklanır çünkü pazartesi kesin kayıt başlıyor. Ve sorun şu ki, öylesine gönderdim ben. İlla yüksek lisans yapacağım diye bir arzum yoktu. Ama hala emin değilim, kabul edilirsem gidecek miyim, gider miyim, nasıl olur, zorlanır mıyım?.. Hiçbirini bilmiyorum. İçimde acayip bir heyecan var, aynı oranda da korku, endişe, soru işaretleri...Acaba önce KPSS'yi mi kazanmalıyım, atandığım zaman mı yüksek lisansa el atmalıyım? Yoksa sadece bu yolda mı ilerlemeliyim? Yapabilir miyim, zor olur mu? Yoksa yazı bekleyip ÜDS'ye de girip daha büyük üniversitelere mi başvurayım? (Açıp açmayacakları da belli değil tabi.) Gittim diyelim pişman olur muyum? Bla bla bla... 

Off. Bir yandan istiyorum bir yandan olacak diye korkuyorum, yok böyle bir şey...

Benim için dönüm noktası olacak belki de... Hayatımı yönlendirecek. 
Bir ışık istiyorum, bir ışık...

***

Sevgili şehrim, Erzurum, Kars'ı sollayıp günün en soğuk şehirlerinden biri olmuş. Nasıl bir soğuktur öyle Allah'ım?!!

***

Kocasının borcunu umursamayıp "Kör mü? Ödesin. Bana ne?!!" diyebilen rahatlıkta insan tanıyorum. Acaba evlilik kurumu hakkında bildiklerim hep mi yanlış?..

***

Her gün kedi gibi "memurlar.net"in başını bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.
Atama haberi de yok zaten.
Puff.

***

Şarkı seçecek halim yok. 
Bugünlük bu kadar.
Dağılın.

:P

2 yorum:

  1. ınanmıyorum hemsehrı cıktık bende erzurumluyum baba tarafımdan :)) ınsallah hakkında hayırlısı olur

    YanıtlaSil
  2. Aaa yok biricit'im, yanlış anlaşılma oldu herhalde. Ben Erzurumlu değilim, Kırşehirliyim. Kırşehir, Erzurum ve Kars'ı bile geçmiş demek istedim soğukluk açısından.
    İnşaallah sağ olasın.

    YanıtlaSil

Her fikir değerlidir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...